חזרה למעלה חזרה למעלה
משחקים ברשת משחקים ברשת


משחקי דפדפן

משחקי דפדפן הינם משפחה של משחקי מחשב ממגוון קטגוריות המופעלים באמצעות דפדפן האינטרנט. המשחקים מבוססים על מגוון טכנולוגיות החל מטכנולוגיות אינטרנט סטנדרטיות ועד טכנולוגיות חדישות ומורכבות המצריכות התקנת תוספים במחשב המשתמש על מנת לאפשר גרפיקה ואנימציה מרהיבה.
גלדיאטוס חרבות וסנדלים 5 דרגון בול אונליין פוקימון באטל טרוויאן עולם הדוגמניות טורנדו עולם וירטואלי אומגה עולם וירטואלי Genew איזרהסולג'רס איקרים
עמודים: 1

סוגים שונים של משחקי דפדפן
משחקי דפדפן אינם מוגבלים לקטגוריה מסוימת ויכולים להיות מכל קטגוריה אולם מרבית המשחקים הינם פנטזיה, מלחמה ופעולה. מרבית משחקי דפדפן הינם בעלי גרפיקה פשוטה ומתבססים במידה רבה על דמיון השחקנים. בדרך כלל משחקי דפדפן הינם משחקים חברתיים הכוללים אינטראקציה ושיתוף פעולה בין שחקני המשחק, נפוצים בעיקר המשחקים המשתמשים בתקופות ומציאות מדומה על מנת ליצור קהל שחקנים נאמן.

נגישות משחקי דפדפן
אחד מהיתרונות הבולטים של משחקי דפדפן הינם העובדה שהם משוחקים דרך כל דפדפן אינטרנט סטנדרטי ומאפשרים לשחקנים לשחק בכל מקום ובכל זמן בקלות וללא התקנות מסובכות ויקרות. את משחקי דפדפן ניתן להריץ בכל פלטפורמה תומכת HTML כגון: מכשירים סוללרים חכמים, טאבלטים, נגנים חכמים וכמובן המחשב הביתי.

עלות משחקי דפדפן
רובם המכריע של המשחקים הינם משחקים חינמיים ללא כל עלות לגולש ורווחי מפעילי המשחק מתבססים על פרסומות או תכונות פרמיום בתשלום, עובדה זו מקנה עוד יתרון בולט למשחקי דפדפן שכן הגולש יכול להשתמש בהם באופן מידי וללא צורך או חשש בלמסור מידע רגיש כגון פרטי כרטיס האשראי. ישנם משחקים שהגולש מחויב לשלם על מנת להשתמש בהם באופן חד פעמי או בתשלום חודשי אולם סוג זה של משחקים הינו נדיר יחסית.

מטרת המשחק או מי מנצח?
כאמור רוב משחקי הדפדפן הינם משחקים חברתיים ונעזרים ביצר התחרות הטבעי של האדם על מנת למשוך קהל. שחקני המשחק מבצעים בניהם תחרות ערה, טבלת המנצחים במשחק הינה דינאמית וניתנת לשינויים בכל העת ממש כמו בעולם האמיתי, במשחקי דפדפן רבים קיים עמוד ובו 10 השחקנים המובילים ביותר לעיתים מתקיימים תחרויות נושאות פרסים על מנת לדרבן ולהכניס תוכן ועניין לשחקני המשחק.

גילאי המשתמשים
משחקי דפדפן לרוב מותאמים לכל שכבות הגיל, בין אם זה ילדים ונוער ובין אם מבוגרים המשחקים לרוב מצריכים לימוד אסטרטגיות שונות כגון- ניהול וחישוב – משאבים במשחק, אסטרטגיות לוחמה, דמיון. משחקי הדפדפן החברתיים מהווים אף גירוי חברתי שכן הם כוללים קהילות פעילות בשילוב תחום עניין משותף.

חסרונות משחקי דפדפן
למרות יתרונותיהם הרבים כמו בכל דבר יש חסרונות, החיסרון העיקרי של המשחקים הינם בגרפיקה מוגבלת שכן עקב כך שהמשחק מועבר על ידי הדפדפן מוגבלים מפתחי המשחק בגרפיקה ואנימציה מורכבים כמו במשחקי מחשב מסורתיים ונאלצים להסתפק בגרפיקה מופשטת, למרות זאת כיום ישנן טכנולוגיות המאפשרות באמצעות תוספי JAVA להריץ משחקי דפדפן מורכבים בדומה למשחקי המחשב אולם לשיטה זו חסרון משמעותי שכן על המשתמש להקדיש זמן על מנת להתקין את התוספים ומשחקים אלו לא יתמכו במכשירים וטאבלטים ניידים. יש הטוענים שחסרון זה הוא יתרון שכן לעומת משחק עשיר בגרפיקה שהמידע נקלט במוחו של המשתמש בצורה פסיבית (בדומה לטלוויזיה) במשחק דפדפן המידע מועבר לגולש באופן אקטיבי (בדומה לקריאת ספר) ומהווה גירוי שכלי ומוחי.

חם באתר: אודות \\
עולם הפיקסלים הינו אתר פופולרי ומהאיכותיים בישראל אשר מציע משחקים ברשת. בניגוד לאתרי משחקים שונים שמוכרים בעיקר בעקבות הוותק שלהם, עולם הפיקסלים הוא אתר משחקים אשר פורסם בעקבות
מבנה האתר ומשחקי הרשת היוצאים דופן מכל אתר אחר באינטרנט. שחקו בעולם הפיקסלים במגוון רחב של משחקים המתעדכן בכל יום.